19 czerwca uczniowie klasy 7a wzięli udział w pieszym rajdzie po malowniczych zakątkach gminy Horyniec-Zdrój. Piękna, słoneczna pogoda i doskonałe humory towarzyszyły nam od samego początku wyprawy.
Wędrówkę rozpoczęliśmy w rezerwacie „Sołokija” w Dziewięcierzu, podziwiając stanowisko jałowca pospolitego i poznając walory przyrodnicze tego wyjątkowego miejsca.
Następnie udaliśmy się do Świątyni Słońca w Nowinach Horynieckich, skąd przeszliśmy na cmentarz z I wojny światowej znajdujący się na wzgórzu Buczyna, aby oddać się chwili zadumy nad historią naszego regionu.
Uczniowie dzielnie pokonywali kolejne kilometry, wykazując się bardzo dobrą kondycją i dużym zaangażowaniem. Podczas przerw nie brakowało energii – znaleźli się nawet chętni do gry w piłkę siatkową, co dodatkowo podkreślało wspaniałą atmosferę rajdu.
Po intensywnym marszu czekał na nas pyszny poczęstunek w gospodarstwie agroturystycznym „Dzikowisko” państwa Ewy i Przemysława Dzikiewiczów w Nowinach Horynieckich. Serdecznie dziękujemy gospodarzom za gościnność i ciepłe przyjęcie.
Pełni energii ruszyliśmy w drogę powrotną. Trasa prowadziła obok urokliwej Kaplicy w Nowinach Horynieckich, a następnie podziwiając piękno okolicznych lasów powróciliśmy do Horyńca-Zdroju.
Rajd był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, integracji oraz poznawania przyrodniczych i historycznych atrakcji naszej małej ojczyzny.
Aneta Dydyk











