3 drużyny biegaczy przełajowych, którzy jesienią wywalczyli sobie możliwość reprezentowania szkoły i powiatu wzięła udział w eliminacjach rejonowych w drużynowo- indywidualnych biegach przełajowych w Pruchniku. Na zawody, które odbyły się 13 kwietnia 2023 roku pojechały 2 drużyny, które rywalizowały w ramach Igrzysk Dzieci:

– drużyna dziewczyn klas V-VI w składzie: Kamila Bauer, Martyna Malec, Zuzanna Soliszewska, Julia Petrykowska, Dagmara Pogorzelec, Paula Zajęczkowska
– drużyna chłopców klas V-VI: Jakub Partyka, Jakub Rebuś, Kacper Krzych, Oskar Żelisko, Adam Hejnowicz i Michał Ludwiczuk
oraz drużyna chłopców klas VII-VIII w składzie: Wojciech Trzebiński, Kacper Łysakowski, Jakub Zarosa, Filip Gołębowski i Mikołaj Gnyp, która rywalizowała w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Najlepszy wynik osiągnęła drużyna chłopców klas V- VI, która zajęła II miejsce drużynowo i awans do finału wojewódzkiego, natomiast indywidualnie na podium stanął Jakub Partyka plasując się na III miejscu w swojej kategorii.

Finał Wojewódzki odbył się 20 kwietnia 2023 roku w Kolbuszowej. Nasza drużyna chłopców uzupełniona o Mateusza Rawskiego zajęła bardzo dobre XI miejsce.

Gratulujemy !!!

Barbara Jóźwik – Przednowek