W dniu 3 czerwca 2024r. drużyna chłopców z klas VII i VIII w składzie: Michał Ludwiczuk, Dominik Motyka, Dominik Kopczyński, Daniel Marcicki, Michał Nazarko, Kacper Krzych i Mateusz Rawski wzięła udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Drużynowym 6x50m dowolnym. Podczas bardzo zaciętej rywalizacji (niejednokrotnie decydowały setne sekundy) nasi uczniowie uplasowali się na bardzo dobrym VII miejscu. Gratulujemy!!!

Indywidualnie Dominik Motyka w swojej koronnej dyscyplinie 50m stylem klasycznym uplasował się na IX miejscu.

Prawo do startu w finale wojewódzkim uczniowie wywalczyli sobie podczas Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci, które odbyły się 19 kwietnia 2024r. w Lubaczowie. Wówczas naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny:

– drużyna dziewcząt z klas VI i młodszych, która zajęła III miejsce

– drużyna chłopców z klas VI i młodszych, V miejsce

– drużyna chłopców z klas VII i VIII, którzy z I miejsca awansowali do zawodów finałowych

Najlepsze wyniki w startach indywidualnych podczas eliminacji półfinałowych, to:

I miejsce Dominik Motyka 50m stylem klasycznym

II miejsce Kacper Krzych 50m stylem dowolnym

II miejsce Michał Ludwiczuk 50m stylem motylkowym

II miejsce Mateusz Rawski 50m stylem klasycznym

II miejsce Miłosz Chruściel 50m stylem dowolnym

III miejsce Daniel Marcicki 50m stylem motylkowym

III miejsce Emilia Faszczowa 50m stylem klasycznym

IV miejsce Paula Zajączkowska 50m stylem grzbietowym

IV miejsce Anna Urban 50m stylem dowolnym

IV miejsce Jakub Cołta 50m stylem klasycznym

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Barbara Jóźwik-Przednowek