„Barwy Ojczyste” Cz. Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość.
Biel – serce czyste…
Piękne są nasze barwy ojczyste.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, nastąpiły obchody tego święta w naszym przedszkolu. By uczcić ten dzień przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych udały się na przemarsz ulicami Horyńca-Zdroju wraz z przygotowanymi wcześniej flagami. Swoje flagi dzieci wręczały napotkanym przechodniom. Celem marszu było rozbudzenie tożsamości narodowej oraz szacunku dla narodowych symboli. Później w postawie na baczność wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn “Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe.

                                                                                                                      Jolanta Drapała