Dużo śniegu, słońca, szczypawki mrozu na policzkach podczas zabawy na lodowisku i skarpach przy szkole to ulubiona forma wychowania fizycznego w ostatnich tygodniach. A wielkimi krokami zbliża się koniec I półrocza i ferie! Te wymarzone dla dzieci są białe i pełne przygód. Chcemy, aby były też bezpieczne. 

Dziś, 17.01.2024 r. uczestniczyliśmy w akcji “Bezpieczne ferie” zorganizowanej we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lubaczowie i Ochotniczą Strażą Pożarną w Horyńcu-Zdroju przygotowując się na czas zimowych zabaw, któremu oprócz twórczych pomysłów powinien towarzyszyć rozsądek. Bawmy się wyśmienicie, najlepiej w gronie przyjaciół tak, byśmy zdrowi, z głowami pełnymi wrażeń mogli wymienić się potem przeżyciami z kolegami z klasy.

Dobre słowo może rozgrzać nawet trzy zimowe miesiące” – mówi japońskie przysłowie. Dziękujemy za pogadankę funkcjonariuszom policji: st. sierż. Elżbiecie Huber – asystentowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, asp. szt. Krzysztofowi Pacie – Kierownikowi Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju, mł. asp. Mateuszowi Faszczowemu – dzielnicowemu Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju oraz strażakom OSP w Horyńcu-Zdroju – panu Mateuszowi Soliszewskiemu i panu Danielowi Maksymcowi. 

W ślad za zabawami proponowanymi przez naszych nauczycieli wf sugestia na tegoroczne ferie brzmi: Kiedy życie daje Ci śnieg – stwórz cudownego aniołka! 

Lesław Kuchciak