21 września 2022 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 2033 należącej do Związku Strzeleckiego „Strzelec”, której siedziba znajduje się w Bałajach niedaleko Lubaczowa.
To spadkobiercy związków strzeleckich zakładanych od 1910 r. przez Józefa Piłsudskiego.

„Strzelcy” zaprezentowali swój ekwipunek i zaprosili do wstąpienia w swoje szeregi. Każdy, kto skończył 13 lat może zostać przyjęty do lubaczowskiego oddziału „Strzelców”. W zamian uzyska przeszkolenie wojskowe i pozna nowych przyjaciół. To doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, wspólne ćwiczenia, wyjazdy, udział w uroczystościach patriotycznych.

Nasi siódmo i ósmoklasiści mieli możliwość obejrzenia prezentowanego wyposażenia, a nawet pomóc w składaniu i rozbrajaniu broni. Dziękujemy „Strzelcom” za przyjazd do naszej szkoły i zapoznanie ze swoją ofertą.  Szczegółowe informacje na temat Jednostki Strzeleckiej 2033 można znaleźć w mediach społecznościowych.

Anna Kusiak