Ogromny sukces w 49 Plebiscycie Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 najlepszych – najpopularniejszych sportowców roku 2023 w kategorii junior odniósł uczeń naszej szkoły Krzysztof Wojtyszyn. Gala finałowa konkursu odbyła się 21.02.2024 r. w siedzibie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu a nagrody wręczał wice Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Piotr Pilch.

Do największych sukcesów Krzysztofa w roku 2023 zaliczyć należy złoty i srebrny medal  Mistrzostw Polski Juniorów zdobyty w czerwcu w Boszkowie (woj. Wielkopolskie) w warcabach 64 polowych. Złoty medal Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach 100 polowych zdobyty we wrześniu w Policach k. Szczecina oraz srebrny medal międzynarodowego turnieju Baltic Cup na Łotwie  zdobyty w sierpniu, w turnieju tym wzięli udział zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy.
Dodatkowo w drużynie wspólnie z Szymonem Urbanem i Antonim Kłosem zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Polski  w warcabach 64 i 100 polowych. Krzysztof wziął również udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, w których w swojej kategorii zdobył 9 miejsce.

Łącznie w roku 2023 uczestniczył  w 30 turniejach warcabowych rozgrywanych na terenie całej Polski. Na co dzień trenuje w horynieckim klubie warcabowym LKS Unia, gdzie uznany trener Pan Jan Artymowicz wyławia warcabowe talenty.

Wiesława Pachla