RELACJA Z PRZEBIEGU

Z MIKOŁAJKOWEGO HALOWEGO TURNIEJU W PIŁKĘ NOŻNĄ

HORYNIEC- ZDRÓJ, 6GRUDNIA 2022 ROK

Jak co roku początkiem grudnia, kiedy nasłuchujemy dzwonków Świętego Mikołaja wszyscy wiemy, że jest to czas na prezenty, a najlepszym prezentem dla każdego chłopca jest udział w turnieju piłkarskim. Już po raz kolejny organizujemy Szkolny Mikołajkowy Halowy Turniej w Piłkę Nożną.

Dzisiaj 6 grudnia 2022 roku (wtorek)do rywalizacji o puchary zgłosiło się osiem  drużyn: klasy IV „a” IV „b”  V „a”,  V „b” VI „a” , VI „b”, VII „a” i VII ‘b” oraz klasa VIII „a” . Mecze rozgrywane zostały w czterech kategoriach wiekowych systemem „ każdy z każdym”.  Najlepszą drużyną w kategorii klas IV okazała się klasa IV „a” ,z klas V  najlepszą okazała się klasa V „b”.W klasach VI zwyciężyła klasa VI ”b”, natomiast w klasach VII- VIII zwycięstwo wywalczyli uczniowie klasy VIII „a”.Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy VII „a” i miejsce trzecie dla drużyny z klasy VII „b”.

Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry. Bardzo emocjonujący mecz rozegrała klasa IV „a” z klasą IV „b”. Mecz zakończył się wygraną klasy IV „a”.Gorące brawa wędrują do Zuzanny Chmielowiec zawodniczki z klasy IV „a”, która jako jedyna dziewczyna wzięła udział w turnieju piłkarskim. Emocjonujący i pełen dramaturgii spektakl zafundowali nam uczniowie w meczu klas VII „a” z klasą VIII „a”. Od początku trwania spotkania  przewaga wyraźnie należała do klasy VII „a”, których szybkie i precyzyjne podania napędzały całą drużynę niczym rwący potok koło młyńskie zaskakując przy tym zawodników z klasy VIII. Klasa VIII „a”  napór jednak przetrwała i ze stoickim spokojem doprowadziła do remisu . W drugiej połowie spotkania to klasa VIII   przejęła inicjatywę doprowadzając do zwycięstwa z wynikiem 5:4.

            Puchary i dyplomy drużynom wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego. Nagrody i słodycze ufundowała  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Cały turniej zorganizowali, przeprowadzili i wszystkie mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego SP Horyniec- Zdrój: Tadeusz Dziechciarz, Mirosław Partyka i Barbara Jóźwik- Przednowek.

Tadeusz Dziechciarz