Realizacja działań zaplanowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole powoli dobiega końca.

Jednymi z ostatnich działań były dwa konkursy biblioteczne: na najładniejszą zakładkę do książki i na recenzję wybranej książki. Konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego powstało wiele wyjątkowych prac. Najciekawsze projekty zostały nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki

Kategoria klas I-III:

1 miejsce – Lena Burda, 2 miejsce – Alicja Tęcza, 3 miejsce – Iga Krzyśkowska,

Wyróżnienia: Kaja Szkopińska, Maja Lautenszleger, Stanisław Krzyszkowski, Karol Szkopiński, Mikołaj Nazarko, Tymon Woźny.

Kategoria klas IV-VIII:

1 miejsce – Milena Bąk, 2 miejsce – Kamila Hałucha, 3 miejsce – Amelia Żmijan,

Wyróżnienia: Dominik Motyka, Michał Nazarko, Aleksandra Gutkowska, Jakub Balawender, Aleksander Gnap.

Konkurs na recenzję książki

Najciekawsze recenzje napisały: Aleksandra Gutkowska i Kamila Hałucha.

Wyjątkowym wydarzeniem było także ukończenie przez ucznia klasy IIb Patryka Kolbuszewskiego wyzwania czytelniczego „Bilet powrotny do biblioteki”. Patryk musiał przeczytać książki z dziesięciu różnych kategorii i po każdej z nich potwierdzić to skasowaniem biletu w bibliotece. Dokładność, systematyczność i zaangażowanie Patryka powinno być przykładem dla każdego z nas. Gratulacje!

Ostatnim wydarzeniem w naszym projekcie będzie XXII Tydzień Czytania Dzieciom, zorganizowany w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, który rozpoczniemy w czasie obchodów Gminnego Dnia Dziecka 28.05.2023 r. 

Beata Nazarko