W całej Polsce uczniowie klas ósmych i maturzyści zmagają się z egzaminami, ale to nie jedyne ważne testy, które odbywają się w szkołach. W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju  pierwszoklasiści z ogromnym entuzjazmem przystąpili do egzaminu na czytelnika.

Mali miłośnicy książek wykazali się doskonałą znajomością: bajek i baśni, elementów budowy książki i etapów jej powstawania oraz zasad obowiązujących w bibliotece szkolnej.  Z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na pytania i rozwiązywali krzyżówkę, udowadniając, że książki nie maja przed nimi tajemnic.

Po zdaniu egzaminu, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki i regularnie odwiedzać bibliotekę. W nagrodę za swoje osiągnięcia otrzymali wyjątkowy upominek – książkę od Instytutu Książki, która z pewnością zainspiruje ich do dalszych czytelniczych przygód.

Beata Nazarko