21 marca to wyjątkowy dzień. Wszyscy czekają na niego z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje, a uczniowie klas IV-VIII zamienili tradycyjne plecaki na inne „nosidła”, więc na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Jury wyróżniło kilka ciekawych propozycji i wręczyło drobne upominki.                    

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w XXV Wiosennym Rajdzie Ekologa pn. „Już w powietrzu wiosnę słychać”, którego celem było poznawanie walorów przyrodniczych Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego oraz popularyzacja turystyki pieszej. Uczestnicy wzięli udział w grze terenowej  na trasie ścieżki „Za Niwą”, a po wykonaniu wszystkich zadań, spotkali się na ognisku integracyjnym. Organizatorzy rajdu: Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Nadleśnictwo Lubaczów,  Gmina Horyniec-Zdrój, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju.

Beata Nazarko

Po czwartej lekcji odbyły się sportowe rozgrywki międzyklasowe  w ramach akcji Aktywne Świętowanie. Każda klasa od IV do VIII wystawiła reprezentację (4 dziewczęta i 4 chłopców), która następnie rywalizowała w nietypowych wyścigach rzędów np. marsz po gazetach, biegi w workach czy biegu kangura. Po pełnych emocji rozgrywkach i po weryfikacji wyników, bezkonkurencyjna okazała się klasa VIII A. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali słodyczami, a zwycięzcy otrzymali wór lizaków dla swojej klasy.

Następnie w ramach Aktywnego Świętowania odbyły się rozgrywki gier zespołowych w których uczestniczyły klasy VII i VIII. Dziewczęta rozegrały turniej w piłkę siatkową, natomiast chłopcy w piłkę nożną. Po rozrywkach, których przewodnim hasłem była gra fair play, wśród dziewcząt zwycięstwo przypadło drużynie klasy VIIIA, natomiast w turnieju piłkarskim zdecydowanie najlepszymi okazali się chłopcy z klasy VII A. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie rozgrywek byli: Barbara Jóźwik- Przednowek i Mirosław Partyka.


Barbara Jóźwik- Przednowek