Co dzieci lubią najbardziej? Pierwsza moja myśl – BAJKI 🙂 A kiedy czyta mama, tata czy pani są najszczęśliwsze. Czy można więcej? Ależ tak! Można im czytać i pokazać. W poniedziałkowy poranek 21 czerwca 2023 r. panie wychowawczynie zaprosiły dzieci do magicznego lasu pełnego śpiewu ptaków, kwiatów, wysokich drzew i tańczących kolorów, gdzie Czerwony Kapturek, całkiem jak nasza kochana pani Ania, w podskokach biegł do babci. Wszyscy znają tę bajkę? Tak! I nie. Bo to była bajka wyjątkowa. Wilk, choć bardzo do wilka podobny z pyska – serce miał gołębie – pani Izy. Samotność ciążyła zwierzakowi, więc o przyjaźń poprosił Kapturka i razem udali się do babci. Ach, co to była za staruszka! Warto było ją zobaczyć – energia i czytelność roli pani Joli wbiła nas w fotele. Kapturek i wilk trochę się napracowali, aby przekonać ją do szczerości intencji zwierzaka, ale wiadomo – babcie mają otwarte ręce dla wnuków, więc im w końcu uwierzyła i na kolację zaprosiła. Aaaa, był też leśniczy – przystojny jak pani Jadzia, szykowny w zieleni, opiekuńczy i ostrożny. Zanim wilkowi uwierzył “solidnie ustawił go do pionu”. Już mama Kapturka nie musi bać się o córeczkę, a ona, jak pani Iza, troskliwa jest przecież, jak mało kto. Las będzie przyjazny dla wszystkich stworzeń, bo każdy potrzebuje kogoś mieć do szczęścia.

I jeszcze jedno Wam powiem – najpiękniej bajki opowiada pani Jola. My już to wiemy i mamy nadzieję, że za rok znowu opowie nam kolejną przy scenie naszego wspaniałego teatru.

Piękny prezent dla dzieci od pań na zakończenie roku szkolnego. Najpiękniejszy! Czekamy na więcej dziękując Wam ze wszystkich naszych promiennych serc 🙂

Dorota Ludwiczuk – Wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju