15 czerwca, w piękny letni  poranek, uczniowie klasy VIb wraz z opiekunami wybrali się  na rajd pieszy do Radruża.

Wyruszyliśmy urokliwą Ścieżką Dębisko – Kruszyna i w ciągu niespełna 2 godzin dotarliśmy do kaplicy pw. Matki Bożej Śnieżnej. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie czekała na nas pyszna kiełbasa z grilla i kolejna chwila odpoczynku. Uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw grając  m.in. w piłkę i w badmintona.

Następnym punktem naszej wycieczki było  zwiedzanie z przewodnikiem cerkwi pw. św. Paraskewy, terenu wokół niej oraz wystawy w budynku muzealnym. Zainteresowani mogli też nabyć pamiątki z tego niezwykłego miejsca.

Do autokaru, który odwiózł nas bezpiecznie do szkoły, wsiadaliśmy nieco zmęczeni, ale zadowoleni i optymistycznie nastawieni do kolejnej pieszej wędrówki.

Ta wyprawa mogła odbyć się dzięki wsparciu Koła Łowieckiego „Sokolik” oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Horyńcu – Zdroju, którym serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie:
Barbara Rozner
Marta Lewko
Irena Stelmach
Małgorzata Stelmach