Kochani! Kolejne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie!

Drugi pakiet 120 sztuk latarek i 720 baterii został zakupiony, przygotowany przez uczniów klasy Vb i przekazany 14 marca 2022r. do Jaworowa na Ukrainie. Dziękujemy Panu Wiesławowi Hukowi za pomoc w transferze.

dyżur na granicy

Za nami drugi dyżur w namiocie kulinarnym 11 marca 2022r. i wspaniały odzew rodziców na ogłoszoną w szkole Akcję „Druga kanapka dla dziecka z granicy”.  Dziękujemy za kanapki i dodatki w postaci soczków, owoców i słodyczy. Zrobiliście ich mnóstwo, dziękujemy za okazane serce. Przekazaliśmy wszystkie pakiety na przejście graniczne w Budomierzu.

W drugiej połowie marca poznaliśmy wspaniałego nastolatka Dimę i jego bliskich, którzy uciekli przed wojną, przed bombardowaniem Charkowa i znaleźli schronienie w naszej gminie. Pomogliśmy im w załatwieniach spraw meldunkowych oraz socjalnych i w znalezieniu mieszkania. Dzięki środkom, które przysłała nam  Andrea Gomez Jorge z Güimar na Wyspach Kanaryjskich, zakupiliśmy dla Dimy wyprawkę szkolną i plecak. Andrea jest nauczycielką z partnerskiej szkoły, z którą w latach 2008-2010 wspólnie realizowaliśmy projekt Comenius. W maju 2010 roku Andrea była u nas z wizytą i teraz sama, z potrzeby serca, zaoferowała pomoc. Thank You, Andrea.

Dziękuję wszystkim, wszystkim angażującym się czynnie w niesienie pomocy uchodźcom. Pani Marcie Lewko za szczególne zaangażowanie w tłumaczenie i załatwianie spraw rodziny uchodźców. Dziękuję uczniom klasy 6a i nauczycielom za objęcie Dimy pomocą w nauce języka polskiego oraz integracją z rówieśnikami z polskiej szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy sercem i modlitwą są z ofiarami tej okrutnej wojny.

Dorota Rachwalik