Każdemu z nas, nieważne, czy uczę się w pierwszej klasie, czy też w ósmej, jestem nauczycielem czy woźnym, zależy na czystym powietrzu czy pięknej zieleni. Lubimy las, swoje kochane Roztocze, pobliskie rzeki, rozlewiska, ciszę i bliskość zwierząt leśnych. Ale spacer nie zawsze jest przyjemny. Kiedy widzimy foliowe reklamówki, puszki, a nawet opony porzucone w lesie – budzą się nieprzyjemne uczucia. Dlatego społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję #SprzątamyDlaPolski. Tego dnia w szkole miał miejsce również finał konkursu z okazji Dnia Ziemi. Zabraliśmy worki i rękawice, które pozyskaliśmy z Urzędu Gminy Horyniec-Zdrój. I chociaż deszcz utrudnił nam pełną realizację zadań w piątek 22 kwietnia 2022 r., to nie przeszkodził dokończyć zadania w poniedziałek. Ważne, że w trosce o najbliższe nam otoczenie pochyliliśmy się wiele, wiele razy nad porzuconymi śmieciami i zebraliśmy je w worki, uprzątnięte później przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Horyńcu-Zdroju.

Wykonaliśmy kawał dobrej roboty!

Dorota Ludwiczuk