W dniach 16-18 września 2022 roku w Białym Dunajcu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach stupolowych.
W dwudniowych zawodach udział wzięło ponad 60 najlepszych młodych warcabistów z całego kraju. O medale i tytuły mistrzowskie rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, do 6 i 8 lat wśród chłopców i dziewcząt.
Z Przedszkola w Horyńcu-Zdroju świetnie zaprezentowali się i rozegrali po 7 wyczerpujących rund: Ania Bułas, Janek Juzwa, Wojtek Wojtyszyn.
W kategorii do 8 lat rozegrano 8 rund. Z naszej szkoły uczestniczyli: Karolina Stankiewicz, Antoni Kłos i Krzysztof Wojtyszyn z kl. Ib, Maciej Bułas i Miłosz Ludwik z IIa. Brązowy medal zdobył Miłosz Ludwik, a Krzysztof Wojtyszyn zajął 4 miejsce.

W II turnieju o Złotą Parzenicę w Nowym Targu, który odbył się w dniach 16- 20 września wzięli udział Tobiasz Dobrowolski kl. IVa i Jakub Papiernicki z VIIa. Obaj zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Ponadto Kuba uplasował się bardzo wysoko w kategorii open zajmując II miejsce na 42 zawodników.
W tych rozgrywkach, na podstawie wypełnienia określonych norm punktowych za wynik w turnieju Kuba osiągnął I kategorię z III, zaś Tobiasz III kategorię z IV.
Wszystkim warcabistom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.


Wiesława Pachla