„Wszystkie dzieci znają pluszowego misia,
miś ma swoje święto- bawmy się, więc dzisiaj
z misiakiem pluszowym, przyjacielem dzieci
znanym i lubianym przez wszystkich na świecie”

Pluszowy miś to nie tylko kultowa zabawka na całym świecie, ale i niezastąpiona przytulanka, towarzysz zabaw, pocieszyciel w smutnych chwilach, a przede wszystkim przyjaciel wszystkich dzieci.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki również z wielką przyjemnością uczciły to święto i z tej okazji przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela-milutkiego, mięciutkiego i puchatego misia. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i rymowanki o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Nie zabrakło konkursów, quizów i zgadywanek o słynnych misiach występujących w znanych bajkach. Przedszkolaki również uczestniczyły w zajęciach ruchowych ze swoimi misiami oraz wykonywały prace plastyczne. Chętne dzieci mogły także skosztować pysznego przysmaku wszystkich misiów- słodkiego miodku. Dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną i tam również uczciły Dzień Misia biorąc udział w ciekawych zajęciach.

Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Alina Fircowicz