„Miś jest mały i puchaty,

miś jest fajny i kudłaty,

miś jest gruby jak ta kula,

misia zawsze się przytula”

Pluszowy miś to niezastąpiona przytulanka, towarzysz zabaw, pocieszyciel w smutnych chwilach, a przede wszystkim przyjaciel wszystkich dzieci. Dnia 25 listopada nasze przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji główny bohater dzisiejszego dnia- milutki, mięciutki i puchaty miś towarzyszył każdemu przedszkolakowi. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i rymowanki o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Nie zabrakło konkursów, quizów i zgadywanek o misiach występujących w znanych bajkach. Przedszkolaki również uczestniczyły w zajęciach ruchowych ze swoimi misiami oraz wykonywały prace plastyczne. Chętne dzieci mogły także skosztować pysznego przysmaku wszystkich misiów-słodkiego miodku. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości i na pewno zostanie w naszych wspomnieniach przez długi czas.

Alina Fircowicz