Przed uczniami klas ósmych ważny moment  wyboru  dalszej ścieżki  kształcenia.
W związku z tym w naszej szkole  w ramach Doradztwa Zawodowego  rozpoczęły się spotkania uczniów z przedstawicielami szkół średnich z naszego powiatu.
I tak 10 marca gościliśmy nauczycieli oraz uczniów z Zespołu Szkół w Lubaczowie, a 14 marca przyjechali do nas nauczyciele lubaczowskiego  Liceum Ogólnokształcącego. Ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertami edukacyjnymi na przyszły rok szkolny, z zaciekawieniem obejrzeli  prezentacje multimedialne, w których nasi goście przedstawili zasoby szkół oraz przybliżyli charakterystykę poszczególnych kierunków kształcenia. Można było  zadać pytania oraz porozmawiać z zaproszonymi delegatami. Każdy uczeń otrzymał również ulotki informacyjne, które warto przejrzeć wspólnie z rodzicami, aby podjąć właściwą decyzję o wyborze przyszłej szkoły. 

Uczniowie nie nudzili się podczas prezentacji  i na pewno miło zapamiętają to spotkanie, które z pewnością ułatwi  im właściwe wybory edukacyjno – zawodowe.

Marta Lewko