Na wielkanocnym stole,kolor miesza się z kolorem. Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone,bazie srebrne, jak deszczyk…                                                                                   Co jeszcze?                                                                                                                                             
Przy obrusie biała falbanka,
złoty dzwonek baranka,
i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.

W tym tym tygodniu w Punkcie Przedszkolnym w Werchracie odbyło się spotkanie wielkanocne. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę o palmie, zajączku i pisankach.Następnie Jagódki złożyły życzenia wręczając rodzicom pisanki. Najwięcej radości przyniosło dzieciom poszukiwanie czekoladowych zajączków i słodkich pisanek. Na koniec, wszyscy zebrani zjedli pyszny świąteczny żurek.

Mariola Chmielowiec