8 grudnia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy przygotowali prace na XXVI edycję  powiatowego  konkursu ,,Wiem wszystko o mojej miejscowości”. W gronie laureatów znalazł się reprezentant naszej szkoły, uczeni klasy VII b  Michał Nazarko, który zajął III miejsce.

            Michał przygotował pracę multimedialną pt. ,,Kto ratuje jedno życie”. W swoim filmie opowiedział o nagrodzonej Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, śp. pani Michalinie Haliniak z d. Wużyńska. Rodzina Wużyńskich, narażając własne życie, ukrywała sąsiada zbiegłego z transportu do Bełżca –  Samuela Wenigera. Michał przeprowadził wywiad z synem p. Michaliny –  Zbigniewem Haliniakiem.

Pomysłodawczynią tematu była nauczycielka historii – Agata Nesterak. Michał samodzielnie wykreował filmowy sposób opowiedzenia o postawie rodziny Wużyńskich w czasie ostatniej wojny. Na szczęście ta historia dobrze się kończy, gdyż ukrywany sąsiad przeżył, a po wojnie wyjechał do Kanady, a potem odwiedził tych, którym zawdzięczał ocalenie.

Tworzenie pracy multimedialnej to wieloetapowe zadanie, z którym nasz uczeń bardzo dobrze sobie poradził. Trzecie miejsce to duży sukces, zwłaszcza że pierwsze i drugie miejsce przypadło licealistom. Serdecznie gratulujemy Michałowi!

Agata Nesterak