W dniach 26-28 października 2022 roku odbyła się wycieczka do Dęblina i Warszawy. Jej uczestnikami były klasy: 6a, 6b i 7a, a opiekunami wychowawczynie tych klas.

Na początku odwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Można tam było zobaczyć różnego rodzaju jednostki powietrzne. Następnie wyruszyliśmy w dalszą podróż do Warszawy, gdzie zatrzymaliśmy się przy PGE Narodowym. Widzieliśmy szatnie piłkarzy, ich koszulki, a nawet puchary. Na chwilę usiedliśmy na krzesłach dlaVIP-ów.  Stadion wydawał się mniejszy na żywo niż w telewizji.

Następnym punktem wycieczki była obserwacja zamiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po tym przedostaliśmy się przed Zamek Królewski. Mieliśmy okazję zrobić kilka zdjęć oraz zobaczyć Pomnik Małego Powstańca. Wieczorem zostaliśmy zakwaterowani
w hotelu.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania Kancelarii  Sejmu. Najpierw trzeba było przejść przez specjalną kontrolę bezpieczeństwa. Po niej przechodziliśmy przez długie korytarze i schody, aż dotarliśmy do sali, w której odbywają się obrady sejmu. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo posłów i przyjrzeć się ich pracy.

Kolejnym przystankiem był Zamek Królewski. Podziwialiśmy ogromne, pięknie dekorowane sale, które zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Mieliśmy także okazję kupić pamiątki.

Ostatnim punktem tego dnia było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam dowiedzieliśmy się o trudnych losach Warszawy w czasie wojny i powstania.

Trzeciego dnia wycieczki wyruszyliśmy do Muzeum Ewolucji. Dzięki wspaniałej pani przewodniczce mieliśmy okazję poznać historię dinozaurów.Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy doCentrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie mogliśmy przeprowadzić różne eksperymenty i symulacje oraz obejrzeć film w planetarium.

Na końcu obejrzeliśmy panoramę stolicy z dachu Biblioteki UW. W połowie trasy zatrzymaliśmy się do McDonald’s w Krasnymstawie.
O północy dotarliśmy na parking szkolny. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, udało nam się zobaczyć wszystkie zaplanowane atrakcje, dopisała nam również pogoda. Szczególnie dziękujemy pani Małgorzacie Jakubiak z biura podróży Vojager za organizację i opiekę.

Michał Flak, Wiktor Ludwik, Szymon Ługowski