Dnia 10 października klasy trzecie, w ramach zajęć edukacyjnych,  wybrały się do nowoczesnego obserwatorium astronomicznego w Tymcach. To wyjątkowe obserwatorium w skali kraju, które działa bardzo prężnie. Uczniowie wspięli się na wieżę dwudziestopięciometrową, by z tarasu widokowego podziwiać piękną jesienną okolicę. Podczas wizyty korzystali z urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, a wspólne zabawy w mini parku doświadczeń były czasem na integrację grup. Podczas „ astro warsztatów”,  z pracownikiem naukowym obiektu, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat kosmosu, Układu Słonecznego, otaczających nas gwiazd i galaktyk.

Przy okazji zwiedzania obserwatorium  również odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa w Baszni Dolnej. Dzięki zajęciom multimedialnym, makiecie kolejowej oraz informacjom pracownika muzeum trzecioklasiści dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania linii kolejowej Jarosław – Sokal. Zwiedziliśmy zabytkową lokomotywę parową Ty2-7 oraz trzy przedwojenne wagony. Największą atrakcją był przejazd „mini  bałajem ”.
Wróciliśmy zadowoleni z wyjazdu, a uczniowie mówili, że chcieliby, aby takie zajęcia edukacyjne w terenie odbywały się częściej.                                                                                                            

Bernarda Krzyśkowska
Anna Pachla