7 czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do Parku Żywiołów w Budach. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. W Park Miniatur Kresowych  przedszkolaki oglądały  zamki i twierdze, będące niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżące na terytorium Ukrainy.  W  Dolinie Czasoprzestrzeni przenieśliśmy się do Starożytnej Grecji i Rzymu, dzieci spróbowały swoich sił na strzelnicy łuczniczej i karmiły kozy w Mini ZOO. W Empirii  Zmysłów i Żywiołów Roztocza przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości przyrodnicze- rozpoznawały żywioły, tworzyły muzykę przyrody, patrzyły na świat oczyma różnych zwierząt, poczuły zapachy Roztocza, a także bawiły się w Fikolandzie i na laserowym torze przeszkód. Kolejnymi atrakcjami, które wzbudziły wiele emocji było poszukiwanie złota, wspólne konstruowanie budowli z ogromnych klocków oraz dojenie krowy. Pogoda dopisała, wiec dzieci miały także możliwość skorzystania z placu  zabaw kreatywnych- czyli labiryntu, placu zabaw z tyrolką, zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli,  oraz pajęczyny do wspinaczki. Po długim i wyczerpującym dniu, dzieci wróciły do domu bardzo zmęczone, ale wszystkie zadowolone i z uśmiechem na twarzy.

Izabela Zelik