W powietrzu coraz bardziej czuć wiosnę, budzi się chęć do spacerowania, więc przedszkolaki oraz uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi opiekunami w pierwszych dniach lutego także wybrali się na spacer – z wizytą do remizy strażackiej. Na miejscu czekało na nas kilku świetnie przygotowanych strażaków, którzy z pasją i zaangażowaniem opowiadali o swojej niełatwej służbie. Chłopców najbardziej zaciekawił wyeksponowany sprzęt strażacki. Chętnie zadawali pytania i brali udział w prezentacjach. Dziewczyny natomiast zainteresowały się noszami, apteczką i wszelkimi akcesoriami służącymi do ratowania życia i zdrowia ofiar wypadków. Spotkanie zakończyło się prezentacją wozów strażackich. Mieliśmy okazję zobaczyć jak tryska woda ze strażackiego węża i usłyszeć wycie syreny. Po rozdaniu dzieciom opasek odblaskowych i upewnieniu się , że uczniowie wiedzą jak bezpiecznie spędzić ferie, strażacy zakończyli spotkanie i wróciliśmy do naszych codziennych zajęć.


Dziękujemy tym dzielnym strażakom za to, że czuwają nad naszym bezpieczeństwem i zawsze są gotowi nieść pomoc, a także zarażać swoją pasją kolejne pokolenia!


Magdalena Marcicka