Wraz z początkiem roku szkolnego Zespół Szkół i Placówek Oświatowych we współpracy z Policją zadbał o bezpieczeństwo każdego ucznia. W dniu 14 września, w klasach I – III odbyło się spotkanie dzielnicowego Posterunku Policji w Horyńcu – Zdroju. W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji nt. zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać aby spokojnie dotrzeć na zajęcia. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził również film animowany, który pozwolił na przypomnienie oraz utrwalenie prawidłowego zachowania się uczestników ruchu drogowego, potrzeby posiadania elementów odblaskowych a także konieczności korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych.

            Niech każda wyprawa do szkoły oraz wszelkie powroty do domu będą bezpieczne. Drogi Uczniu – pamiętaj! Świeć przykładem – zawsze bądź rozważny i uważny!!!   

… zachowanie tych zasad to Twoje bezpieczeństwo

Małgorzata Smolińska