„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy narodowe. Cały tydzień poprzedzający to święto dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi oraz to, jak należy szanować symbole narodowe. Dzieci uczyły się okolicznościowych wierszy: „Barwy ojczyste”, „Katechizm polskiego dziecka” oraz piosenek: ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, „ Flaga biało-czerwona” itp. Przedszkolaki z tej okazji wykonały flagi Polski, by później podczas uroczystego spaceru po ulicach Horyńca-Zdroju wręczyć je napotkanym przechodniom. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Alina Fircowicz