Gdy już wszystko się zieleni.
Obchodzimy Dzień dla Ziemi.
Dla zdrowego życia trybu.
Bez zatrucia i bez dymu.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W tym tygodniu przedszkolaki z PPW  w Werchracie pamiętały o naszej planecie. Jagódki dowiedziały się o właściwym segregowaniu śmieci. Sadzeniu drzew i roślin, oszczędzaniu wodny oraz innych czynnościach wpływających na kondycję naszej planety. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce ekologicznej, oraz same wykonały Eko- zabawki. Nasze przedszkolaki wiedzą co należy robić by naszej planecie przywrócić uśmiech, są nadzieją dla Ziemi i jej dobrostanu.

Mariola Chmielowiec