„Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”
 

                                              Jean Fabre 

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju odbył się IV Powiatowy  Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki 2023” dla uczniów  klas III. Uczestniczyło w nim 13 uczniów – finalistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych ze szkół powiatu lubaczowskiego, które wyraziły chęć przystąpienia do konkursu. A byli to przedstawiciele uczniów z Baszni Dolnej, Łukawca, Krowicy Samej i Horyńca-Zdroju.

Finaliści mieli  rozwiązać 8 zadań  tekstowych w ciągu 60 minut. Nie było łatwo, gdyż zadania były zawiłe i nad ich rozwiązaniem trzeba było się sporo natrudzić. Pewnie  nie jednemu sprawiłyby kłopot. Ale nie mogło być inaczej, wszak spotkali się najlepsi trzecioklasiści z powiatu.

Następnie Komisja Konkursowa w składzie: mgr Barbara Rozner (ZSiPO w Horyńcu-Zdroju), mgr Elżbieta Oleszycka (SP w Krowicy Samej) oraz  mgr Lucyna Kuchta (ZSP w Łukawcu ) dokładnie sprawdziła prace i wyłoniła zwycięzców. Nad całą organizacją czuwała mgr Wiesława Pachla (ZSiPO w Horyńcu-Zdroju).

 Zaszczytny tytuł “Mistrza Matematyki 2023” przypadł w tym roku uczniom z naszej szkoły.

           Laureatami zostali: 

 MISTRZEM MATEMATYKI 2023  został  Konrad Dydyk
uczeń ZSiPO w Horyńcu-Zdroju, nauczyciel mgr Waleria Kornaga

II  MIEJSCE zdobył  Tymon Woźny
uczeń ZSiPO w Horyńcu-Zdroju, nauczyciel mgr Edyta Mazurkiewicz

III  MIEJSCE zdobył  Konrad Krzych
uczeń ZSiPO w Horyńcu-Zdroju, nauczyciel mgr Edyta Mazurkiewicz

Wszystkim laureatom i ich rodzicom gratulujemy doskonałych wyników życząc dalszych sukcesów matematycznych.  Nauczycielom, którzy bezinteresownie pomagali w organizacji konkursu jesteśmy ogromnie wdzięczni. Nauczycielom-opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów  i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

Organizatorzy