13 grudnia 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się XIV Gala programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”. Reprezentowali nas uczniowie uhonorowani najwyższym, złotym talentem w kategoriach naukowiec, sportowiec i artysta: Krzysztof Wojtyszyn – kl. IIb,  Franciszek Chomański – kl. IIIa, Miłosz Ludwik – kl. IIIa, Tymon Woźny – kl. IVa, Zuzanna Soliszewska – kl. VIa, Martyna Czarny – kl. VIb, Szymon Ługowski, kl. VIIa, Michał Nazarko – kl. VIIb oraz przedstawiciele drużyny biegaczy: Kacper Krzych – kl. VIIb oraz Jakub Rebuś – kl. VIIb. 

W programie uczestniczyło 41 uczniów Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju składając nominacje indywidualne na brązowy, srebrny i złoty talent. Natomiast 8 nominacji zespołowych złożyli opiekunowie grup sportowych, zuchy i harcerze. Oni również zostali uhonorowani talentami. Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły tańczący w zespole Level Up przy Gminnym Ośrodku Kultury, również otrzymali swój talent. Honorowy tytuł Mecenasa Talentu – nauczyciela rozwijającego pasje i zainteresowania uczniów, inspirującego młodzież do podejmowania wyzwań, otrzymało 3 nauczycieli naszej szkoły: pani Ewa Chomańska – nauczycielka języka angielskiego, pani Wiesława Pachla – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i pan Tadeusz Dziechciarz – nauczyciel wychowania fizycznego.

Dziś 22 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury talenty zostały wręczone wszystkim nagrodzonym uczniom.

Gratulujemy uczniom wszystkich talentów, a naszym Mecenasom życzymy dalszego zapału do pracy z dziećmi i młodzieżą!

Dorota Ludwiczuk