W dniu 11 października uczniowie z klas 4a oraz 4b pod opieką p. Ewy Chomańskiej, p. Anety Dydyk oraz p. Bernardy Krzyśkowskiej udali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
Pierwszą atrakcją wyjazdu był rejs statkiem po rzece Wiśle. Następnie udaliśmy się Melexami w kierunku wąwozu  Korzeniowy Dół, gdzie podziwialiśmy osłonięte w wyniku erozji wodnej korzenie starych drzew i krzewów oraz warstwy skał lessowych. W trakcie przejazdu zobaczyliśmy  najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego oraz poznaliśmy  trochę historii i zabawnych legend kazimierskich.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Nadwiślańskiego – domu państwa Kuncewiczów. Po chwili odpoczynku i pysznym posiłku, wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy kazimierski rynek oraz udaliśmy się na Wzgórze Trzech Krzyży zwane inaczej Krzyżową Górą – najważniejszy punkt zwiedzania Kazimierza Dolnego, z którego roztacza się cudowny widok na zabytkowe miasteczko i jego malownicze okolice .
W Kazimierzu zwiedziliśmy również kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który posiada jedne z najstarszych zachowanych organów w oprawie modrzewiowej.
Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Aneta Dydyk