22 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie online, które było jednym z zadań projektowych programu Erasmus+  “Ancient Greek mathematicians today and the use of STEAM in teaching”. My – jako uczniowie polskiej szkoły podstawowej, mieliśmy szansę poznać uczestników wspólnego projektu, czyli uczniów z trzech państw europejskich : Rumunii,Grecji oraz Estonii. Pod opieką Pani Koordynator Ewy Chomańskiej, poznaliśmy uczniów z: 4o Gymnasio Dafnis, Colegiul National Gheorghe Lazar Sibiu oraz z Peetri Lasteaed- Põhikool. Udało nam się wykonać kilka interesujących interaktywnych ćwiczeń dotyczących wiedzy kulturowej oraz matematycznej.  

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy zostali przydzieleni do kilkuosobowych grup, w których każdy z nas musiał wykonać poszczególne zadania, takie jak : przedstawienie swojego imienia oraz kraju pochodzenia, opisanie swojego hobby oraz rozmowa na temat zagadnień z matematyki. Następnie, mogąc konsultować się ze sobą, rozwiązywaliśmy wspólnie quizy oraz oglądaliśmy filmy na temat kultury państw uczestniczących w wydarzeniu.
Celem akcji było rozwijanie swoich umiejętności językowych, komunikacji w języku angielskim poprzez kontakt z uczniami zagranicznych szkół. Przy okazji mogliśmy poznać kultury i tradycje naszych krajów oraz nawiązać nowe znajomości.
 Jako jeden z uczestników spotkania, uważam iż było to bardzo pouczające doświadczenie. Oprócz wspólnej nauki była to świetna zabawa i doskonale spędzony czas.

Julia Dąbecka kl.VIIIA

autor: Michał Nazarko