“Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy” (Colette)

17 lutego przypada wyjątkowo przyjemne święto, a mianowicie… Dzień Kota! Każdy z nas  lubi te puszyste, mięciutkie zwierzątka, które są dostojne, inteligentne, zwinne i sprytne.  Tego dnia dzieci mogły przynieść do przedszkola maskotki swoich milusińskich. Spotkania w grupach  rozpoczęły się wspólną zabawą przy znanych piosenkach o naszych ulubieńcach takich jak: “Wlazł kotek na płotek” i “Uciekaj myszko do dziury”. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych “kocich zabawach”, malowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające tradycyjne i dzikie koty, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych z chustą animacyjną oraz słuchały bajki o “Kocie w butach”. Celem obchodów tego święta było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień można by podsumować słowami francuskiej pisarki Colette: “Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy”.

                                  Jolanta Drapała