W ubiegłym tygodniu  odbyło się pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z systemem e-biblio, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i  jak korzystać ze zbiorów biblioteki. Następnie odgadywały “biblioteczne zagadki”, które sprawdziły ich wiedzę i znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu  uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Po pasowaniu pierwszaki  wzięły udział w zajęciach „Aktywne słuchanie – kreatywne działanie,” poprawiających koncentrację i rozwijających kreatywność. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe książki „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka, przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

Beata Nazarko