W naszej szkole już od kilku lat uczniowie rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach z budowy i programowania robotów. Początki swojej nauki z programowaniem rozpoczynają już w klasie drugiej z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji na komputerze i tablecie.

Drugoklasiści poznają także zasady programowania na robocie „Photon”. Uczą się z jego wykorzystaniem programować pokonywanie określonej trasy, wydawanie dźwięków, zmianę kolorów, korzystanie z czujników dźwięku, dotyku, odległości i oświetlenia.

Uczniowie od klasy szóstej do nauki wykorzystują już znacznie bardziej zaawansowane zestawy do budowy robotów „Lego Mindstorms Education EV3”. Te duże zestawy Lego dają niemal nieograniczone możliwości w tworzeniu kształtów i umiejętności tworzonych robotów. Programują następnie na komputerach ich silniki i czujniki by wykonywały zaplanowane zadanie.

W ramach zajęć z robotyki i programowania uczniowie także nagrywają, a następnie edytują i montują nagrania w krótkie filmiki ilustrujące ich pracę na zajęciach.
Poniżej prace stworzone przez uczniów klas szóstych.

Lesław Kuchciak

autor: Daniel Marcicki – maj 2023

autor: Julia Hałucha – styczeń 2024

autor: Dagmara Pogorzelec – styczeń 2024