10 listopada społeczność naszej szkoły zgromadziła się przed obeliskiem, który jest poświęcony naszemu  patronowi szkoły Józefowi Piłsudskiemu. Tutaj przy obecności szkolnego sztandaru oddaliśmy cześć patronowi i wszystkim, którzy przyczynili się do odrodzenia naszego państwa w 1918 roku. 

  Następnie klasy 4-8 udały się do hali sportowej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tym razem miały one charakter bardzo radosny i spontaniczny. Uczniowie rywalizowali ze sobą poprzez wiedzę i śpiew. Klasowe drużyny rozegrały trzyetapowy quiz na tabletach a wszystkie klasy zaśpiewały pieśni z okresu I wojny światowej. Uczniowie nagradzani byli przez jury punktami w formie słodyczy. Na zakończenie odbył się też barwny korowód postaci z historii Polski. Ta forma świętowania bardzo spodobała się wszystkim uczniom. 

Małgorzata Stelmach