W dniu 7 czerwca 2022r. w Leżajsku odbyły się zawody pływackie w ramach Kalendarza Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego- Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym.

Naszą szkołę reprezentowało 18 pływaków zarówno w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Po bardzo emocjonujących startach, podczas których nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami pływackimi 7 zawodników stanęło na podium a drużyny uplasowały się na dobrych miejscach.

Drużyna dziewcząt w skład której weszły: Emilia Faszczowa, Julia Hałucha, Milena Stankiewicz, Anna Urban, Paula Zajaczkowska, Oliwia Drapała i Michalina Kulczycka w ramach Igrzysk Dzieci zajęły VI miejsce.

W tej samej kategorii wiekowej drużyna chłopców: Maciej Kusiak, Michał Ludwiczuk, Daniel Marcicki, Kacper Krzych, Dominik Motyka, Michał Nazarko i Jakub Rebuśzajęła III miejsce.

Indywidualnie:

  • Michał Ludwiczuk- I miejsce 50m stylem motylkowym
  • Emilia Faszczowa- III miejsce 50m stylem motylkowym
  • Milena Stankiewicz- III miejsce 50m stylem grzbietowym
  • Maciej Kusiak- III miejsce 50m stylem klasycznym

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2008- 2007) zawodnicy startowali tylko w konkurencjach indywidualnych zajmując bardzo dobra miejsca:

  • Wiktoria Petrykowska- I miejsce 50m stylem motylkowym
  • Mateusz Woltyński- I miejsce 50m stylem dowolnym
  • Julia Presz- II miejsce 50m stylem klasycznym
  • Filip Chomanski- 50m stylem dowolnym

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i zakwalifikowani z najlepszymi czasami będą rywalizować podczas Finału Wojewódzkiego 14 czerwca 2022 roku w Dębicy.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Barbara Jóźwik-Przednowek