Na przełomie stycznia i lutego 2023 roku w naszej szkole rozegrany został Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSiPO w Horyńcu-Zdroju. Turniej jest imprezą cykliczną rozgrywaną od lat i co roku cieszy się dużą popularnością. W tym roku również do gry zgłosili się uczniowie, którzy rozegrali turniej w trzech kategoriach: I kategoria dziewczęta klasy IV- VIII,  II kategoria chłopców klasy IV- VI i III kategoria chłopców klasy VII- VIII. Zgłoszeni do turnieju rozgrywali mecze systemem „do dwóch przegranych” wg schematu rozpisanego przez nauczycieli wychowania fizycznego- koordynatorów imprezy. Dzieci i młodzież rozgrywali  mecze na przerwach, przed lekcjami i po lekcjach, na świetlicy, co przeciwdziałało ryzykownym zachowaniom, agresji i niewłaściwym relacjom rówieśniczym a  kształtowało kulturę spędzania czasu wolnego, umiejętność przestrzegania zasad, przede wszystkim zasady „fair play”.

Po zaciętych niejednokrotnie rozgrywkach wyłonieni zostali najlepsi w tej dyscyplinie:

KATEGORIA  DZIEWCZĄT KLAS VI- VIII

I   miejsce – Michalina Kulczycka

II  miejsce – Katarzyna Wołczak

III miejsce – Katarzyna Petryniak

IV miejsce – Alicja Gnap

V  miejsce – Zuzanna Chmielowiec

VI miejsce – Milena Bąk

KATEGORIA  CHŁOPCÓW KLAS IV- VI

I   miejsce – Jakub Rebuś

II  miejsce – Oskar Głąb

III miejsce – Oskar żelisko

IV miejsce – Mykhailo Kudyk

V  miejsce – Kacper Krzych

VI miejsce – Andrzej Szmagara

KATEGORIA  CHŁOPCÓW KLAS VI- VIII

I   miejsce – Jakub Zarosa

II  miejsce – Jakub Papiernicki

III miejsce – Yaroslav Sharko

IV miejsce – Karol Stępień

V  miejsce –  Jakub Bułas

VI miejsce – Mikołaj Gnyp

Zwycięzcy turnieju zostaną nagrodzeni na apelu szkolnym dyplomami i pucharami zakupionymi przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Horyńcu- Zdroju.

Barbara Jóźwik- Przednowek