Po zakończeniu ferii zimowych w lutym w naszej szkole rozegrany został Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej jest imprezą cykliczną rozgrywaną od lat i co roku cieszy się dużą popularnością. W tym roku wyjątkowo turniej skierowany był do chłopców klas IV- VIII, którzy zostali rozpisani w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria klasy IV- VI i II kategoria klasy VII- VIII. Zgłoszeni do turnieju rozgrywali mecze systemem „do dwóch przegranych” wg schematu rozpisanego przez nauczycieli wychowania fizycznego- koordynatorów turnieju. Dzieci i młodzież rozgrywali  mecze na przerwach, przed lekcjami i po lekcjach na świetlicy, co przeciwdziałało agresji i niewłaściwych zachowaniom oraz  kształtowało kulturę spędzania czasu wolnego.

Po zaciętych niejednokrotnie rozgrywkach wyłonieni zostali najlepsi w naszej szkole:

KATEGORIA  CHŁOPCÓW KLAS IV- VI

I   miejsce – Oskar Głąb

II  miejsce – Mikołaj Nazarko

III miejsce – Rypnovskyi Serhii

IV miejsce – Rypnovskyi Oleksander

V  miejsce – Andrzej Szmagara

VI miejsce – Franciszek Klimkowski

KATEGORIA  CHŁOPCÓW KLAS VI- VIII

I   miejsce – Jakub Rebuś

II  miejsce – Jakub Zarosa

III miejsce – Yaroslav Sharko

IV miejsce – Mikołaj Gnyp

V  miejsce –  Jakub Papiernicki

VI miejsce –  Filip Gołebiowski

Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami i pucharami podczas uroczystości otwarcia szkoły po remoncie. Nagrody zostały zakupione przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Horyńcu- Zdroju.

Barbara Jóźwik- Przednowek