W miesiącu marcu podczas półfinałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sokołowie Małopolskim odbyły się eliminacje w pływaniu drużynowym i indywidualnym. Nasza szkoła wystawiła reprezentację dziewczyn w pływaniu indywidualnym oraz drużynę chłopców, która popłynęła w sztafecie 6x25m i w konkurencjach indywidualnych.

W skład reprezentacji dziewczyn weszły: Emilia Faszczowa, Julia Hałucha, Paula Zajączkowska i Anna Urban. Najlepszy wynik osiągnęła Emilia Faszczowa, która na dystansie 50m stylem klasycznym zajęła II miejsce.

Zaś drużynę chłopców stanowili: Kacper Krzych, Michał Ludwiczuk, Miłosz Chruściel, Michał Nazarko, Daniel Marcicki, Maciej Kusiak, Dominik Motyka, Jakub Cołta. Płynąc sztafetę 6×25 dowolnym chłopcy zajęli VI miejsce. Indywidualnie Michał Ludwiczuk zajął IV miejsce a Daniel Marcicki V miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym. Dominik Motyka w swojej koronnej dyscyplinie 50m stylem klasycznym zajął IV miejsce. IV miejsce zajął również Kacper Krzych w 50m stylem dowolnym z bardzo dobrym czasem 0;32,26, który dał mu awans do ścisłej 12 zawodników finałów wojewódzkich.

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Pływaniu Indywidualnym odbył się w Dębicy 27 kwietnia 2023 roku. Kacper Krzych rywalizując z najlepszymi z całego województwa zajął bardzo dobre VIII miejsce.

Gratulujemy!!!

Barbara Jóźwik – Przednowek