1 września 2022 roku o godzinie 8:00 cała społeczność naszej szkoły zebrała się na Mszy w. w kościele Zdrojowym z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

Następnie  wszyscy udali się do hali sportowej na uroczysty apel, na którym odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Przyjęto też do społeczności szkolnej nowych uczniów. Później uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych, aby porozmawiać  o wakacjach oraz o zmianach,  jakie czekają  w nowym roku szkolnym.

O godzinie 11:00 uczniowie klasy ósmej wyruszyli na miejscowy cmentarz, aby pod pomnikiem poświęconym ofiarom II wojny światowej oddać hołd poległym w rocznicę tego wydarzenia. Rys historyczny tamtych wydarzeń przedstawiła pani Agata Nesterak. Uczniowie wraz z panią dyrektor, panem wójtem oraz przewodniczącym Rady Gminy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.

Lesław Kuchciak

Zdjęcia wszystkich pasowanych pierwszoklasistów TUTAJ