Korzystając z pięknej jesiennej pogody Poszukiwacze i Odkrywcy odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne ”Dzikowisko” w Nowinach Horynieckich. Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć. Przedszkolaki poznały mieszkające w gospodarstwie zwierzęta hodowlane – dowiedziały się, w jaki sposób należy o nie dbać. Dzieci karmiły konie, kozy, barany,  kury, indyki, kaczki,  króliki, świnkę morską oraz kotki. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach dojenia kozy i czesania koni. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o każdym zwierzątku. Do dyspozycji dzieci był także plac zabaw. Smutno było nam opuszczać to niezwykłe miejsce, ale mamy nadzieję że jeszcze kiedyś je odwiedzimy. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Izabela Zelik