Wielki sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju!
Z ogromną dumą informujemy o znakomitych osiągnięciach naszych uczniów podczas XXXII Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych, które odbyły się w miniony weekend, 20–22 czerwca, w Pieckach koło Mrągowa. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny LKS Unia Horyniec-Zdrój, rywalizujące w kategoriach do lat 10 oraz do lat 13. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pasji do warcabów nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej krajowej czołówki.

Ogromny sukces odniosła drużyna w kategorii do lat 13, która w świetnym stylu zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów. Zespół tworzyli:
Michał Gimła
Krzysztof Wojtyszyn
Szymon Urban
Nasi uczniowie pokazali wysoką klasę sportową, kończąc rywalizację z kompletem zwycięstw i sięgając po złote medale.

Równie wielkie gratulacje należą się drugiej drużynie, startującej w kategorii do lat 10, która wywalczyła tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski Juniorów. Drużynę reprezentowali:
Tymek Gimła
Adrian Ludwik
Jan Juzwa

To piękny wynik, który pokazuje, że młodsze pokolenie naszych uczniów już dziś prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy i ogromną wolę walki.
Na uwagę zasługuje również występ naszego ucznia Tobiasza Dobrowolskiego, który wspierał drużynę z Błoni w kategorii do lat 16. Wspólnie z zespołem wywalczył tytuł Drużynowych Mistrzów Polski, dokładając kolejny sukces do dorobku naszej szkolnej społeczności.
Dodatkowym powodem do dumy są powołania do Kadry PZWarc na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w tym roku w Tallinnie (Estonia). To wyjątkowe wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu sportowego naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz rodzicom. Życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania sportowych pasji!