27 maja uczniowie klasy pierwszej i drugiej wraz z wychowawczyniami wybrali się do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Parku Rozrywki, gdzie szaleństwom nie było końca. Dzieci znalazły tam nie tylko swoje ulubione karuzele, dmuchańce czy  kolejki górskie, ale były też w Kinie 5D. Naszą kolejną atrakcją był Bałtowski Zwierzyniec, który wywołał ogromny entuzjazm u uczniów. Z okien amerykańskiego schoolbusa podziwialiśmy żyjące tam zwierzęta. Widoki były niesamowite, tym bardziej, że podczas naszego zwiedzania mogliśmy podziwiać małe sarenki, które niedawno przyszły na świat właśnie teraz przyszły na świat i wraz ze swoimi mamami pojawiały się na skałach urwiska.

Następnym punktem wycieczki był spacer po ,,Polsce w Miniaturze”, gdzie mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski, odwzorowanych z dużą precyzją zamków i innych charakterystycznych budowli naszego kraju. Kolejnym magicznym miejscem była Sabatówka – wioska czarownic, w której spotkaliśmy wiedźmy i białą magię. Przejście tunelem odwagi, magiczne eksperymenty i konkursy wywołały wiele emocji. Czarownice okazały się bardzo miłe, puszczały bańki mydlane i uczyły chętnych latać na miotle. Zdradziły również dzieciom tajemnicze zaklęcia. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu wszyscy udaliśmy się na smaczny obiad. Po posiłku kolejną atrakcją był Park Jurajski, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z gadami, które występowały na Ziemi od początków dziejów. Wędrując ścieżkami parku widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń w naturalnej wielkości i słuchaliśmy z zainteresowaniem  ciekawostek, które opowiadała przewodniczka. Ciekawym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem  wywarło duże wrażenie na uczniach.

Uwieńczeniem podróży były zakupy drobnych pamiątek oraz posiłek w McDonald’s.
Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń.


Bernarda Krzyśkowska