Pieniny to jedne z najpiękniejszych polskich pasm górskich. Zachwycają malowniczymi krajobrazami i historycznymi zabytkami, a jednocześnie nie są tak niedostępne i wymagające. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z górami. Tak stało się w przypadku naszych uczniów. W czasie dwudniowej wycieczki poznaliśmy największe atrakcje tego miejsca.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zdobycia Trzech Koron. Strome podejścia i tempo narzucone przez przewodnika okazały się dla niektórych wyzwaniem. Zapierające dech
w piersiach widoki były najlepszą nagrodą za wysiłek włożony w drodze na szczyt. Po tak intensywnym dniu siódmoklasiści i ósmoklasiści zrelaksowali się w termach.

Drugiego dnia zwiedziliśmy dwa historyczne zamki w Czorsztynie i Nidzicy, poznaliśmy legendę o jednym z najbardziej znanych w Polsce duchów -białej damie. Urokliwą panoramę tym razem obejrzeliśmy z pokładu promu kursującego między zamkami i z zapory na Jeziorze Czorsztyńskim. Nie zapomnieliśmy także o zakupie pamiątek i degustacji przepysznych oscypków. W Szczawnicy nastąpiło nasze pożegnanie z Pieninami, mamy jednak nadzieję, że przynajmniej niektórzy zostali zaszczepieni miłością do gór.

A.Kusiak