W październikowe przedpołudnie uczniowie klas I A i B wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego “Dzikowisko” w pobliskich Nowinach Horynieckich.

Głównym celem wizyty było zapoznanie się z ciężką pracą na gospodarstwie, obejrzenie pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta, zapoznanie się z zasadami jakie panują na gospodarstwie oraz poznanie hodowanych tam zwierząt. Uczniowie mieli okazję brać czynny udział w codziennym “obrządku” podczas, którego podzieleni na grupy karmili  kury, kaczki, kozy, owce, króliki oraz konie. Z pomocą Pani Ewy uczestniczyli również w dojeniu kóz, wyczesywaniu koni i wyprowadzaniu ich na pastwisko. Pani gospodyni zadbała także o stronę edukacyjną naszych uczniów przygotowując dla nich zagadki związane ze zwierzętami żyjącymi na gospodarstwie. 

Czas spędzony na “Dzikowisku” był bardzo ciekawy, aktywny i pełen wrażeń. Na pewno jeszcze tam wrócimy a Pani Ewie bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

                                               Izabela Sikora, Wiesława Pachla, Małgorzata Smolińska