„Czym skorupka nasiąknie za młodości, tym na starość trąci”

 

Wrzesień jako miesiąc Narodowego Czytania od lat łączy starsze i młodsze pokolenia. Już po raz XI zorganizowana została ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i polską literaturę. W sobotnie popołudnie 3 września 2022 r. w romantycznej scenerii horynieckiego parku na wspólnym czytaniu „Ballad i romansów” A. Mickiewicza zebrali się przedstawiciele Biblioteki Gminnej, Dyskusyjnego Klubu Książki, Gminnego Ośrodka Kultury. Obecni byli też poloniści Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju wraz z uczniami klasy ósmej: Michaliną Kulczycką, Magdaleną Czarny, Oliwią Drapałą, Mateuszem Woltyńskim. Młodzież wraz z nauczycielkami przygotowała i zaprezentowała balladę „Rybka”. Uczennica klasy VIIIa Milena Stankiewicz wystąpiła w inscenizacji ballady „Świtezianka”, którą przygotowała młodzież działająca w grupie teatralnej w GOK-u.

Magdalena Czarny, Michalina Kulczycka