Dnia 14 i 17 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Egzamin na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem zabawy było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.  

      Specjalnie na tę okazję przygotowana została gra fabularna na terenie całej szkoły. „Podróż dookoła świata” w którą wybrały się klasy I, wymagała od nich wyobraźni, koncentracji, spostrzegawczości i współpracy. We wszystkie etapy zabawy zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły, a zmagania przebiegały w pełnej emocji atmosferze. Po wykonaniu wszystkich zadań, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali także pamiątkowe książki z Instytutu Książki, które będą im przypominały o tym wyjątkowym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Beata Nazarko