Radość, entuzjazm i mnóstwo pozytywnej energii! Tak w skrócie można podsumować realizację kampanii edukacyjnej “Ratujemy i uczymy ratować” w naszej szkole. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy uczniowie klas II-IV mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy.

Mali ratownicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa. Wzywanie pomocy, nauka resuscytacji czy układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – to tylko niektóre z wyzwań, którym z uśmiechem na twarzy stawili czoła nasi uczniowie.

“Ratujemy i uczymy ratować” to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która rozbudziła w dzieciach chęć niesienia pomocy innym. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności zaprocentują w przyszłości, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej społeczności.

Beata Nazarko