W czwartek (17.03) w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odbył się Konkurs wiedzy o Sejmie RP, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu lubaczowskiego.

Konkurs zorganizowany został przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz z inicjatywy posła na Sejm RP Pani Teresy Pamuły. Dodatkowo swoim patronatem objęła go Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Konkurs poprzedziły wykłady prowadzone przez przedstawicieli organizatora. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu, musieli odpowiedzieć na 30 pytań. Spośród 50 uczestników cztery pierwsze miejsca zajęli licealiści. Uczennice naszej szkoły Amelia Gutkowska i Ewa Hałucha znalazły się w wyróżnionej pierwszej dziesiątce, zajmując 5 i 7 miejsce, tym samym okazały się być najlepsze spośród uczniów szkół podstawowych.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu ustanowioną przez Biuro Poselskie Pani Poseł jest wyjazd do Warszawy połączony ze zwiedzaniem Sejmu.

Beata Nazarko